RunDatça, Datça yarımadasında
ulusal boyutta gerçekleşecek ilk koşu aktivitesi!

Hem profesyonel hem amatör koşuculara muhteşem Datça doğası ve ikliminde koşu deneyimi yaşatacak bir etkinlik. Datça yarımadası gerek iklim koşulları gerek doğal güzellikleri, flora ve faunası ile başta doğa sporları olmak üzere pek çok spor dalına uygun koşullara sahip bir belde. İlk kez bu sene düzenleyeceğimiz yarışın gelenekselleşerek devam etmesini planlanıyoruz. Bu sayede Datça beldemizin güzelliklerini daha çok kişiyle paylaşmak istiyoruz.

 

Eş zamanlı 3 farklı mesafe

RunDatça, 28 Mayıs 2017 Pazar günü eş zamanlı olarak 3 farklı mesafede gerçekleşecek (21K, 10K, 5K Halk Koşusu). Katılan sporcular, aynı zamanda pek çok farklı yaş kategorisinde dağıtılacak ödülleri kazanma şansı elde edecekler. Parkur, Datça'nın muhteşem doğasını kapsadığı gibi, Datça'nın merkezini de içerisine alıyor. Böylece, hem sporcuların Datça'nın eşsiz doğasını deneyimleyecekleri keyifli bir rota olmasını, hem de Datça halkının koşu etkinliğine mümkün olduğunca entegre edilmesini hedefliyoruz.

Koşu sırasında, yarış alanına ek olarak, Cumartesi ve Pazar günleri Cumhuriyet Meydanında bir etkinlik alanı oluşturulacak ve bu etkinlik alanı hem sponsor etkinlikleri, hem de düzenlenecek yan etkinlikler ile eğlenceli ve ilgi çekici bir hale dönüştürülecek.

 

 

  

ANA SPONSORLAR

Vestel Güngörler Ticaret          Datça Sapphire Hotel

 

  

RESMİ DESTEKÇİLER

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Muğla Gençlik Spor Müdürlüğü          Türkiye Atletizm Federasyonu          Muğla Büyükşehir Belediyesi          Muğla Ticaret Odası          Datça Belediyesi                              

 

SPONSORLAR

Arbella Makarna          dtcdigital - Dijital Sosyal Medya Pazarlama İletişimi                    indatca.com | Datça Tatil Yaşam Rehberi          Kaya Et Datça          Olive Farm           Outdoor Fitness Türkiye          sportstv          Transfer Datça